APEL – PROŚBA

Dnia 04 lutego 2021 roku – zupełnie niespodziewanie – po bardzo trudnej, wręcz beznadziejnej walce z rakiem  – zmarł ks. Bogdan Buryła, który był kimś wyjątkowym: nietuzinkowym księdzem i nietuzinkowym człowiekiem.

Oficjalnie był pierwszym proboszczem parafii p.w. św. Anny w Miliczu, ale przecież był ważny nie tylko dla swoich parafian, był ważny także dla tysięcy ludzi, których spotykał na różnych drogach, w różnych miejscach i w różnym czasie. Nigdy nie dzielił ludzi na swoich i na obcych. Zawsze kierował się mądrością św. Brata Alberta, która była mądrością Ewangelii, że mamy być dobrzy jak chleb, chleb na stole, chleb dla wszystkich…

Śmierć zabrała jego ciało, ale nie zabrała tego, co było treścią jego życia. On miał swoje plany, swoje marzenia. To był jego testament. Wykonanie tego testamentu powierzył nam.

Dnia 25 lipca 2021 roku mieliśmy świętować JUBILEUSZ: 20-lecia istnienia parafii p.w. św. Anny w Miliczu, a jednocześnie 20-lecia proboszczowania ks. Bogdana Buryły. Śmierć uniemożliwiła nam przeżywanie tego jubileuszu. ALE PRZECIEŻ FIZYCZNA NIEOBECNOŚĆ KS. BOGDANA WCALE NIE OZNACZA, ŻE TO  ŚWIĘTOWANIE SIĘ NIE ODBĘDZIE. Przeżycie tego Jubileuszu – jak najbardziej radosne – jest naszym obowiązkiem. Tego chciał ks. Bogdan, o tym myślał, o to był zatroskany. Mamy moralny obowiązek, żeby ocalić od zapomnienia osobę, życie i marzenia ks. Bogdana. Niechaj osoba tego wspaniałego kapłana, który kochał nas i którego my też kochaliśmy, ożyje w naszych wspomnieniach. Nie mamy prawa zatrzymywać ks. Bogdana tylko dla siebie. Podzielmy się nim: poprzez wspomnienia i fotografie, na których nasze wczoraj nadal żyje. Niechaj miłość, którą żył nie tylko od święta, owocuje nadal. Bo przecież  czas potrafi  unicestwić materię, ale nie potrafi unicestwić serca.

Wszelkie materiały proszę przesyłać na adres:

Wacław Buryła
Polna 2
56-320 Krośnice
e-mail: wacburyla@wp.pl

ewentualny kontakt: kom. 693 104 588