Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa na kolejnym spotkaniu dla mężczyzn 26 marca 2021 o 19.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju ul. Ojców Oblatów 1 we Wrocławiu. Po Eucharystii Pan Tomasz Terlikowski wygłosi konferencję pt. „Quo vadis, katoliku”. Ze względu na istniejące obostrzenia dotyczące ilości uczestników wymagana jest rejestracja udziału na stronie: https://mezczyzniwewroclawiu.pl/quo-vadis-katoliku/. Planowana jest również transmisja online poprzez kanał na YT.

W czasach chaosu i niepewności można stracić z oczu właściwą drogę i nie zauważyć znaków, które prowadzą do celu. We mgle zamętu pojawiają się pokusy zboczenia w lewo lub skrętu w prawo a nawet rezygnacja. Im więcej pada ciosów, tym droga staje się trudniejsza i wiara słabnie. Pojawia się zwątpienie, rozczarowanie, zgorzknienie i rozżalenie. Przychodzi na myśl pytanie: „dokąd właściwie idę”. Droga do Boga jest wymagająca, krzyż ciężki, mrok gęstnieje ale „światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” (J 1,5). I dopóki widać światło, kierunek jest dobry. A kiedy światło zanika trzeba głośno wołać do Pana a On uwolni od trwogi. Pan Tomasz Terlikowski podzieli się swoim poglądem, dokąd zmierza katolik we współczesnej świecie. 

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

  • Zasłonięciu nosa i ust (maseczka, przyłbica, chusta) w kościele
  • Dezynfekowaniu rąk przed wejściem do świątyni
  • Zachowaniu dystansu społeczny.
  • Powstrzymaniu się od uczestnictwa w przypadku pojawienia się nagle jakichkolwiek objawów chorobowych (gorączka, kaszel, katar itp).

Więcej informacji o spotkaniu na http://mezczyzniwewroclawiu.pl.