Grudzień 2006

Mateusz Godek

Dolnośląska Wigilia
Artur Adamski

Kościół wrocławski w stanie wojennym
Stanisław A. Bogaczewicz

Byłem tylko duszpasterzem
Z o. Ludwikiem Wiśniewskim OP rozmawia Krzysztof Kunert

"Przypatrzmy się powołaniu naszemu"
Abp Damian Zimoń

"Pójdźcie za mną, a uczynię was rybakami ludzi"
Abp Sławoj Leszek Głódź

Dać nadzieję rodzinom i młodzieży
Ks. Bartosz Barczyszyn

Aby zrzucili kajdany grzechu
Bożena Rojek

O jedność wspólnot
Marek Perzyński

Święto Patronalne Eucharystycznego Ruchu Młodych
Siostry Urszulanki SJK

Nigdy nie jest za późno, żeby zmienić swoje życie
Łucja Dobrowolska

Laur Radiowy
Magdalena Lewndowska

Święto Patronalne
Eucharystycznego Ruchu Młodych
Siostry Urszulanki SJK

W niedzielne południe w parafii pw. Sw. Jerzego we Wrocławiu Brochowie odbyło się uroczyste przyjęcie rycerzy i rycerek do Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych. Ks. prałat Kazimierz Malinoś przyjął słowa przyrzeczeń od kandydatów, z którymi, dialogując podczas homilii, przybliżył obecnym na Eucharystii zasady i obowiązki:
* czytaj Ewangelię
* żyj Mszą świętą
* kochaj bliźnich
* bądź apostołem.

Ruch Eucharystyczny dzieci i młodzieży ma na celu prowadzenie do większej przyjaźni z Panem Jezusem obecnym w Eucharystii. Na naszych spotkaniach uczymy się kochać i oddawać cześć Jezusowi, pełniej żyć Mszą świętą, miłować bliźnich i pociągać innych do wspólnoty życia z Bogiem i bliźnim. Staramy się o żywy i bliski kontakt z Jezusem, by w łączności z Nim pracować nad sobą, zwyciężać zło dobrem, przemieniać swoje życie tak, aby było ono budowaniem Królestwa Bożego na ziemi.

Na zakończenie Uroczystej Mszy świętej dzieci, dziękując ks. prałatowi za przyjęcie do wspólnoty przyjaciół Jezusa Eucharystycznego, zwróciły się również z serdecznym słowem wdzięczności do swoich rodziców i najbliższych, dziękując za codzienną troskę i świadectwo życia w bliskości Boga. Po odśpiewaniu naszego hymnu – "Myśmy Rycerze Króla Pana" – wszyscy stanęli do fotografii.

Po południu odbył się wspólny poczęstunek przygotowany przez mamy i wspólna zabawa. W ten radosny sposób uczczono dzień, oddając cześć Chrystusowi Królowi.