Sierpień 2004

Z ks. prałatem Mirosławem Drzewieckim rozmawia Katarzyna Wyzga

Misjonarze klaretyni
Jacek Kiciński CMF

Czy dzisiaj patriotyzm potrzebny?
Wojciech Mścichowski

Za "Bóg zapłać"
Danuta Brodzińska

Modlitwa do Matki Bożej Wspomożycielki Wrocławia
Kościół Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu, 10 maja 2004 roku
ks. abp Marian Gołębiewski, arcybiskup metropolita wrocławski

Matko Najświętsza, Niepokalana Dziewico, czczona od przeszło trzech wieków w tej świątyni jako Patronka i Wspomożycielka Wrocławia.

Na progu mej pasterskiej posługi na Dolnym Śląsku zawierzam Ci z pokorą cały Kościół Wrocławski, jego biskupów, kapłanów, nasze Seminarium Duchowne, zakonników i zakonnice, cały Lud Boży i wszystkie stany Kościoła. Zawierzam Ci nasze biskupie miasto – stolicę diecezji, wszystkich jego mieszkańców i odwiedzających go gości.

Proszę, rozciągnij nad nami płaszcz Twej macierzyńskiej opieki, wspieraj nas swoimi modlitwami, wspomagaj wstawiennictwem, wypraszaj u Twego Syna potrzebne nam łaski: potężną wiarę, niegasnącą nadzieję i gorącą miłość. Niech Twoja modlitwa dopomaga nam pogłębiać wierność Bożemu Prawu, Ewangelii i Kościołowi świętemu, niech pozwoli zachować czystość obyczajów i wierność nauce chrześcijańskiej, niech broni przed każdą złą drogą, która oddala od Królestwa Jezusa Chrystusa. Wskazuj nam drogę ku jedności wiary, ucz nas ducha ofiary i służby każdemu człowiekowi.

Spraw, by Wrocław był miastem pięknej miłości. Wskazuj wszystkim szlaki, które wiodą do Twojego Syna. Niech dzięki Twemu wstawiennictwu Kościół Wrocławski coraz pełniej staje się prawdziwym Królestwem naszego Pana Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.