Wakacje 2005

Modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II

Pokój między narodami jest możliwy
List biskupów ukraińskich i polskich

Jubileusze Księdza Kardynała
K. M.

Niech Cię Bóg strzeże i zachowuje
ks. abp Marian Gołębiewski

Reminiscencje kongresowe
Z ks. kard. Henrykiem Gulbinowiczem rozmawia Janusz Dariusz Telejko

"Giovanni Paolo – santo subito!"
Krzysztof Bramorski

Wszysko mogę w Tym, który mnie umacnia
Z ks. Janem Kwasikiem rozmawia Józef Ambroszko

Nowi polscy błogosławieni: ks. Bronisław Markiewicz
Michał Zwierzyna

Nowi polscy błogosławieni: ks. Ignacy Kłopotowski
Krzysztof Myszogląd

Nowi polscy błogosławieni: ks. Władysław Findysz
Krzysztof Salik

Sakrament kapłaństwa – wieczernikowy dar Chrystusa
ks. Wiesław Wenz

Podyplomowe Studia Biblijne

Podyplomowe Studia Biblijne
Zapraszamy!

Jeśli posiadasz dyplom szkoły wyższej –
przyjdź poszerzyć swoją myśl i wiarę!
Jeśli interesuje cię Biblia- nie zwlekaj!
Jeśli nie posiadasz dyplomu – przyjdź jako wolny słuchacz!

Jeśli chcesz nauczyć się czytać Pismo Święte
i modlić się Nim – przyjdź i skosztuj!
Jeśli chcesz zostać animatorem biblijnym
i prowadzić kręgi biblijne – przyjdź!

W roku akademickim 2005-2006 przy Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu otwierają podwoje Podyplomowe Studia Biblijne. Podstawowym celem studiów jest formacja biblijna osób świeckich, które ukończyły już studia wyższe z zakresu teologii bądź innych kierunków. Studia nie tylko prowadzą do pogłębienia wiedzy na temat Pisma Świętego, archeologii, geografii i historii biblijnej oraz języków biblijnych, ale także przygotowują do prowadzenia grup i kręgów biblijnych w różnych ośrodkach formacyjnych.

Studia trwają cztery semestry. Spotkania odbywać się będą co drugą sobotę, zgodnie z wyznaczonym planem. Zajęcia kursoryczne, wykłady monograficzne i ćwiczenia odbywać się będą w salach Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Nauka na PSB jest odpłatna (550 zł za semestr, możliwość zapłaty w ratach; wpisowe: 50 zł). Przyjmowani są także "wolni słuchacze" (225 zł za semestr). Zapisy do końca września br. Studenci otrzymują indeks PSB, mogąc korzystać z bazy naukowo-dydaktycznej Papieskiego Wydziału Teologicznego. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia Podyplomowych Studiów Biblijnych ("wolni słuchacze" otrzymują "certyfikat uczestnictwa").

Wymagane dokumenty związane z przyjęciem na studia: podanie o przyjęcie, życiorys, odpis dyplomu ukończenia studiów, 3 fotografie, ksero dowodu osobistego, opinia duszpasterza. Szczegółowe informacje w Dziekanacie Studiów Podyplomowych PWT, ul. Katedralna 9 (czynne do godz. 13.00), tel. (071) 327 12 00, wew. 32.