Czerwiec-lipiec 2004

25 lat kapłaństwa ks. bp. Edwarda Janiaka

Duszpasterz w mundurze
Rozmowa z księdzem prałatem płk Sławomirem Żarskim

Wytańczyć i wyśpiewać swoją wiarę
Bożena Rojek

Całkowity dar z siebie
Grzegorz Gac

Książę idzie do nieba
Juliusz Woźny

Kardynał Prymas August Hlond a Dolny Śląsk (1945-1948)
Tomasz Serwatka

Barbara Lekarczyk-Cisek

Św. Florian w Europie i we Wrocławiu
Jan Jóźków

Odwieczne pytania
Danuta Brodzińska

Czy historia ma sens?
Jan Wikiera

Monografia milenijna dziejów Kościoła śląskiego we wczesnym średniowieczu
Ks. Tomasz Błaszczyk

Nowi kapłani naszych diecezji

22 maja diakoni kończący studia w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym otrzymali święcenia kapłańskie. W Archikatedrze Wrocławskiej święceń kapłańskich po raz pierwszy udzielił ks. abp Marian Gołębiewski, nowy arcybiskup metropolita wrocławski, a w Katedrze Świdnickiej, w nowej stolicy diecezji, ks. bp Ignacy Dec. Święcenia kapłańskie otrzymali księża:

we Wrocławiu:
ks. Tadeusz Bagiński, ks. Rafał Cyfka, ks. Zbigniew Kowal, ks. Rafał Kupczak, ks. Maciej Małyga, ks. Jarosław Stefaniak, ks. Ryszard Szczypel, ks. Krzysztof Świta, ks. Michał Urbanowicz;

w Świdnicy:
ks. Jacek Czechowski, ks. Tomasz Federkiewicz, ks. Piotr Gałdyn, ks. Gabriel Horowski, ks. Krzysztof Kowcz, ks. Daniel Marcinkiewicz, ks. Marcin Ogórek, ks. Paweł Pleśnierowicz
oraz z Seminarium Duchownego w Legnicy: ks. Zbigniew Chromy, ks. Krzysztof Iwaniszyn, ks. Paweł Zieliński.