Maj 2010

Ks. Piotr Nitecki

Czy tylko raz w roku?
Ks. Piotr Mrzygłód

Złoty obrus i cenne zasłony
Adam Kwaśniewski

Poznawanie Ewangelii obowiązkiem ochrzczonych
Estera Ryczek

110 lat u św. Karola Boromeusza
Krzysztof Bramorski

Złoty jubileusz kapłaństwa ks. Władysława Mszala
Ks. Antoni Kiełbasa

Matka Boża św. Maksymiliana
Krzysztof Kunert

Działania resortu bezpieczeństwa Polski Ludowej wobec kurii diecezjalnych i episkopatu Kościoła Katolickiego
Marta Szymańska

Jak przekładać kult maryjny na życie codzienne?
Z o. Bogdanem Waliczkiem OSPE rozmawia Bożena Rojek

Jubileusz księdza Kardynała

Pomóż powodzianom!

Pomóż powodzianom!
Krzysztof Kunert

Po 13 latach woda wróciła na Dolny Śląsk. W Jelczu Laskowicach zalała ponad 150 posesji, w tym kościół pw. NMP Królowej Polski. Poszkodowanych w mieście zostało ponad 400 osób. Woda poważnie zagroziła także Oławie, Urazowi, Brzegowi Dolnemu i wielu wioskom leżącym w dorzeczu rzeki. We Wrocławiu Odra i Ślęża wdarły się na Kozanów, podtapiając piwnice i mieszkania w kilkunastu blokach.

W rezultacie podobnie jak podczas Powodzi Stulecia na osiedle wróciły łódki i pontony, którymi dostarczano wodę i żywność. Bez prądu i wody zostało kilka tysięcy wrocławian. Również niewielka Widawa zagroziła terenom na północy Wrocławia. Do walki z powodzią ruszyli mieszkańcy. Dzięki ich pracy i pracy służb udało się uratować wiele dzielnic. Solidarność z poszkodowanymi okazali Dolnoślązacy. Już 30 maja z inicjatywy abp. Mariana Gołębiewskiego przed kościołami diecezji wrocławskiej odbyła się publiczna zbiórka na rzecz powodzian. W pomoc włączył się także wrocławski Caritas. W jego siedzibie przy ul. Katedralnej 7 (poniedziałek-piątek w godz. 8-19; soboty i niedziele 10-15) można składać dary. W pierwszej kolejności przydają się koce i pościel, środki higieny osobistej oraz chemia gospodarcza, żywność i woda mineralna. Ważna jest także pomoc finansowa, którą Caritas chce przeznaczyć na zakup środków do sprzątania a później także na sprzęt i materiały budowlane.

Wpłaty na powodzian można kierować na konto Caritas:
PKO BP S.A IV O/Wrocław
z dopiskiem „POWÓDŹ”.

Można także wysłać SMS o treści „POMAGAM” na numer 72052 lub zadzwonić 0704 207 401 (koszt 2,44 z VAT) Informacje o pomocy, tel.: 71 327 13 00 lub 71 327 13 01.