Luty 2001

Uczony i gorliwy pasterz

Samorządny umysł

Światło dla odrzuconych

Obecność Chrystusa w znaku jedności wierzących

Ks.Luigi Giussani

Na służbie u Królowej

Nowy biskup z Wrocławia

Nie-zwykła szkoła

550 lat kościoła na wrocławskim Ołtaszynie

W poszukiwaniu szczęścia

Śląskie Castel Gandolfo

Czy niechodzenie na religię jest grzechem?

Nowy biskup z Wrocławia

19 grudnia Nuncjatura Apostolska poinformowała, iż Ojciec Święty mianował nowym biskupem, egzarchą apostolskim dla ukraińskich wiernych obrządku bizantyjskiego w Niemczech ks. Piotra Kryka dotychczasowego wikariusza generalnego greckokatolickiej diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła bizantyńsko-ukraińskiego w Polsce. Biskup Nominat urodził się 25 IV 1945 w Kobylnicy Wołoskiej koło Przemyśla. Studiował w seminarium duchownym w Olsztynie i w Warszawie, gdzie w 1971 roku przyjął święcenia kapłańskie. Był duszpasterzem w licznych parafiach na Warmii i Dolnym Śląsku, od 1985 roku jest proboszczem i dziekanem wrocławsko-legnickim, od 1996 roku - dziekanem polowym Wojska Polskiego dla grekokatolików i konsultorem grekokatolickiego biskupa przemyskiego, a od 1995 roku biskupa wrocławsko-gdańskiego. Od 1996 roku jest kanonikiem kapituły przemyskiej, a od 1992 - mitratem.