Styczeń 2005

Hej kolęda...
(czyli o wizycie duszpasterskiej słów kilka)
RAK

Szczęśliwego Nowego 2013 Roku!
ks. Paweł Bednarski

Nagroda za integrację środowisk akademickich
Rozmowa z bp. Ignacym Decem i prof. dr. hab. Tadeuszem Lutym

Niedostatki zbiorowej pamięci
Włodzimierz Suleja

Z Biblią w życie
Sławomir Kawecki

Co to znaczy być tatą?
Paweł Stadniczenko

Chrzest – najpełniejsze zjednoczenie z Chrystusem w Kościele
ks. Wiesław Wenz

Wierzę w człowieka...
Z Magdaleną Piekorz rozmawia ks. Rafał Kowalski

O naszym uczestnictwie w liturgii
ks. Paweł Cembrowicz

Dać dziecku radość

Kościół – przestrzeń otwarta
Krzysztof Salik

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej instytucją pożytku publicznego
R.K.

Bezstresowo?
ks. Leszek Woźny

Słownik społeczny
ks. Piotr Nitecki




Strona główna

Archiwum

Dać dziecku radość



Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze z polskich świąt. Dajemy i otrzymujemy prezenty, składamy sobie życzenia, odwiedzamy bliskich. Siedmioosobowy zespół internetowego Projektu NASP – z udziałem prezesa Łukasza Szumskiego, dyrektora Przemysława Majdy, redaktora Marka Perzyńskiego – był ze świąteczną wizytą u dzieci w trzech Rodzinnych Domach Dziecka we Wrocławiu. Byliśmy serdecznie witani przy Maślickiej, Miodowej i Rogowskiej. Radości było wiele. Dzieci cieszyły się z prezentów. Wszyst-kie otrzymały piękne nowoczesne maskotki firmy Gampi, książki, owoce i słodycze, a także bloki rysunkowe i specjalne teczki z farbkami, flamastrami, kredkami i wieloma innymi przy-borami do prac plastycznych.

Dzieci Państwa Ciesielskich śpiewały dla nas kolędy. Zapraszały do swoich gustownie urządzonych pokoi, pozowały do zdjęć. Była duża radość z prezentów i odwiedzin. U Państwa Małolepszych poznaliśmy nie tylko wspaniałe dzieci, ale także ich najlepszych przyjaciół: piękną bokserkę Tinę i papugę Wiktusia. Po wręczeniu prezentów, były rozmowy o planach świątecznych. A więc wspólna wielopokoleniowa wigilia u kochających dziadków, mieszkających we Wrocławiu. Przyjechała także – jak na każde święta – 83-letnia prababcia z Mazur Pani Genowefa Szczerbowicz. Dzieci z dumą oprowadziły nas po swoich eleganckich pokojach. Otrzymaliśmy także prezenty – prace plastyczne, wykonane przez dzieci Państwa Ziółkowskich, m.in.: rysunki i maski karnawałowe. Mała Oleńka tańczyła dla nas w rytm melodii granej przez niewiele mniejszą od niej, otrzymaną w paczce, maskotkę. Była wymiana telefonów i obietnice następnych spotkań. Dzieci myślą już o feriach i o tym, czy i gdzie będą mogły wyjechać. Na ile ferie będą atrakcyjne dla nich i dzieci z wielu innych, podobnych placówek, będzie zależało także od tego, czy znajdą się sponsorzy.

Cieszymy się, że mieliśmy przyjemność nie tylko dzielić radość dzieci i ich rodziców, ale także przez chwilę pobyć w gronie wspaniałych, kochających się rodzin.

*

Placówki kultury: teatry, muzea, galerie i inne w ramach współpracy bezpłatnie otrzymują wpis pełny z prezentacją. Znajdą Państwo u nas zarówno Operę Dolnośląską, Filharmonię, jak i Muzeum Narodowe, IMPART czy Ośrodek Działań Artystycznych Firlej. Zamieszczane są i aktualizowane informacje o wystawach, spektaklach teatralnych, operowych czy koncertach muzycznych. Polecamy odwiedzanie strony www.nasp.pl, by wybrać dla siebie ciekawą imprezę. w przygotowaniu strona prezentująca spektakle muzyczne "Tylko we Lwowie" i "Szlagiery Szampańskiej Ery" oraz ich wykonawców. Wkrótce podamy także więcej informacji o nowej wrocławskiej scenie Komedia i o wielu innych instytucjach kultury.

NASP oferuje przedsiębiorcom, w tym studentom, rejestrującym działalność gospodarczą bezpłatne wpisy do bazy Przedsiębiorców Aktywnych. Pragniemy w ten sposób wesprzeć nowe, rodzime przedsięwzięcia gospodarcze, pomóc w lansowaniu polskich produktów i usług.

Projekt NASP to internetowy, nowoczesny i profesjonalny katalog placówek kulturalnych, przedsiębiorstw, instytucji, firm, urzędów. Na stronach www.nasp.pl, w spisie branżowym, każdy znajdzie interesujący produkt, ofertę, opis działalności wybranej firmy, także usługę, partnera biznesowego czy kontakt w celu nawiązania nowej współpracy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się forma wpisu pełnego z prezentacją tekstowo-ilustracyjną.

Obecnie NASP dysponuje polską, angielską i niemiecką wersją językową, w przygotowaniu rosyjska i francuska. Każdy, nie wychodząc z firmy, może przesłać dane o swojej firmie do bazy Przedsiębiorców Aktywnych, korzystając z opcji: dodaj firmę. Od października funkcjonuje Oddział NASP-u w Poznaniu, a wkrótce otwarty zostanie w Katowicach.


50-071 Wrocław, pl. Wolności 11, V piętro
tel. (+48 71) 792 72 14, faks 787 25 10-13
www.nasp.pl, nasp@nasp.pl