Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej

Na początek Wielkiego Postu pojawia się wyśmienita okazja do popatrzenia na swoje życie i podsumowania pewnego czasu. Od 21 do 25 lutego na Ostrowie Tumskim odbędą się rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej. O nich opowiada ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej:

– Rekolekcje o spowiedzi generalnej organizujemy jako Fundacja Świętego Jana Chrzciciela i parafia katedralna pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Celem tych rekolekcji jest przygotowanie do spowiedzi generalnej – zaznacza kapłan i dodaje: – Spowiedź generalna to jest taka spowiedź z całego życia.  Oczywiście nie chodzi o to, żeby tylko powtórzyć to, co było, ale są takie sytuacje, że gdzieś człowiek sobie dzisiaj uświadomił, że są jakieś grzechy z przeszłości, których nie wyznał z różnych powodów, albo nie wiedział, że to było grzechem, albo po prostu gdzieś to umknęło w pamięci, albo zostało to niewypowiedziane na spowiedzi z powodu lęku. Takie rekolekcje odbywają się po raz pierwszy: – Ludzie pytali o to, więc organizacja takich rekolekcji jest odpowiedzią na ludzką potrzebę – mówi ks. Cembrowicz, dodając: – Są to rekolekcje zamknięte, czyli stacjonarne. Odbędą się one od 21 do 25 lutego w Domu Sióstr Szkolnych de Notre Dame we Wrocławiu, przy ulicy Świętego Marcina na Ostrowie Tumskim. Zamknięte oznacza to, że po prostu przyjeżdżamy do tego domu, mieszkamy w tym domu, w tym domu jemy, w tym domu się modlimy, w tym domu słuchamy konferencji, ale nie jest to tylko zamknięcie się w domu, bo przecież jest cały Ostrów Tumski,  Niektóre punkty będą właśnie na terenie Ostrowa Tuckiego, chociażby w katedrze właśnie. Z racji tego, że są to rekolekcje stacjonarne, ilość miejsc jest ograniczona. – W rekolekcjach może wziąć udział maksymalnie 50 osób, bo tyle mamy miejsc. Miejsce, w którym się one będą odbywać jest wyjątkowy. Zapraszamy przede wszystkim osoby dorosłe, które potrzebują takich rekolekcji, może są to osoby, które stoją przed ważnymi wydarzeniami w życiu, czy to sprawa zawarcia małżeństwa, okrągła rocznica ślubu czy inne okazje lub po prostu potrzeba serca.

Informacje oraz formularz zapisowy znajdują na stronie: katedra.wroclaw.pl