Wigilia uroczystości Chrystusa Króla

Co roku już od sześciu lat, we wrocławskiej parafii p.w. Chrystusa Króla [zgromadzenie księży salezjanów przy ul. Młodych Techników] organizowane jest pewne wyjątkowe wydarzenie – wigilia uroczystości Chrystusa Króla.
Nasze spotkania rozpoczął Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który miał miejsce w 2016 roku. Od tamtego czasu, bogatsi o coroczną modlitwę i rozeznanie wypracowaliśmy formę, jaką to wydarzenie przybrało i jak powinno służyć Kościołowi.

Otóż spotykamy się w ten sobotni wieczór po to, by budować jedność w Kościele. W Kościele, w którym różne grupy, duszpasterstwa i wspólnoty na co dzień żyją i funkcjonują na zupełnie różnych drogach, choć oczywiście w jednym Duchu. Jesteśmy jednak tylko ludźmi, ułomnymi i popełniającymi błędy i zdarza się czasem zapomnieć o tym, że nie ma jednej, jedynej słusznej formacji, że Kościół jest piękny w swej różnorodności i że jest w nim miejsce dla każdego. Dlatego też zapraszamy na to wydarzenie przeróżne grupy z wielu wrocławskich parafii które na co dzień żyją można powiedzieć w zupełnie innych wymiarach [:)] – od Odnowy w Duchu Świętym po Neokatechumenat lub inaczej, od Dominikanów po Jezuitów.

Z każdym rokiem coraz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że takie spotkanie jest potrzebne.

Staramy się też stawać w pokorze przed Jezusem Chrystusem, Panem i Królem, zawierzać Jemu nasze życie i poznawać tajemnicę Jego Królestwa. Jak już wspomniałem punktem wyjścia i początkiem, do którego wracamy był Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana – padło wtedy wiele pięknych słów i obietnic z naszej strony i staramy się co roku do tego wracać.

Spotkanie rozpoczynać się będzie w sobotę 19.11 o godzinie 18.00 od tego, co najważniejsze, czyli uroczystej Eucharystii w wigilię uroczystości Chrystusa Króla pod przewodnictwem ks. biskupa Macieja Małygi, przy wsparciu chóru i orkiestry przygotowywanych specjalnie na tę uroczystość. Po jej zakończeniu ks. Biskup wygłosi konferencję, której temat brzmi: „Przyspieszyć nadejście Królestwa?”

Bezpośrednio po konferencji zespół Wrocław Wielbi poprowadzi wraz z ks. Pawłem Druszczem modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem przy rozważaniach przygotowanych przez wspólnotę Droga. W tym samym czasie będzie również możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania.