Wieczór Tumski

​Zapraszamy serdecznie na listopadowy Wieczór Tumski poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi z okazji 100. rocznicy urodzin. Wieczór odbędzie się 28 listopada br. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1. Początek Wieczoru o godz. 18:00.

W pierwszej części Wieczoru wykład „Niepokoje Tadeusza Różewicza w galerii malarstwa” wygłosi Tatiana Hołownia, historyk sztuki, kustoszka wystawy „RAPORT OCALONEGO” .

W części muzycznej z koncertem do tekstów Tadeusza Różewicza – „DO LUDOŻERCÓW – akustycznie” wystąpi Karolina Cicha, wokalistka i akordeonistka, wraz z Zespołem – Patrycja Betley instrumenty perkusyjne, Paweł Stankiewicz gitara klasyczna i akustyczna, Piotr Domagalski kontrabas, Karolina Matuszkiewicz instrumenty smyczkowe. Różewicz, którego pokazuje Karolina Cicha to Różewicz ponowoczesny, apokaliptyczno – komiczny, Różewicz ironiczny i liryczny.

Wstęp wolny

Wieczór odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

W załączeniu przesyłam szerszą informację prasową, biogramy i zdjęcia wykonawców oraz afisz wydarzenia. Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/627696984906141