Rekolekcje dla małżeństw

Mężczyźni św. Józefa zapraszają na jednodniowe rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się 29 maja w Trzebnicy. Konferencję pt. „Tajemnica więzi małżeńskiej” wygłosi: ojciec dr Ksawery Knotz OFMCap – rekolekcjonista, doktor teologii pastoralnej, duszpasterz małżeństw i rodzin. Redaktor naczelny portalu internetowego www.szansaspotkania.net oraz autor wielu publikacji dotyczących życia małżeńskiego i rodzinnego.

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszą rejestrację poprzez formularz na stronie https://mezczyzniwewroclawiu.pl/29-05-2021-tajemnica-wiezi-malzenskiej-rekolekcje-dla-malzenstw/. Konferencja jest bezpłatna aczkolwiek będzie możliwość złożenia dowolnej ofiary od pary na cele organizacyjne.

Zabierz ze sobą kobietę swojego życia, żonę lub kandydatkę na małżonkę, aby posłuchać a może i odkryć, co spaja relację mężczyzny i kobiety. A może dobrze o tym wiedziałeś podczas ślubu ale po 5, 17 czy nawet 29 latach małżeństwa gdzieś ta wiedza się rozmyła w codzienności. I zostało wspólne wychowywanie dzieci, rozmowy o polityce przy szybkim posiłku i zjednoczenie w kredycie mieszkaniowym do końca życia… Więź małżeńska to nieskończenie coś więcej, opiera się na miłości wiernej i i wyłącznej,  na bliskości z drugą osobą, to stałe odkrywanie się na małżonka i bezwarunkowe oddawanie siebie…. I właśnie to w czym tkwi tajemnica relacji małżeńskiej pomoże małżonkom odkrywać ojciec Ksawery…

Tematem rekolekcji jest:  „Tajemnica więzi małżeńskiej”.

Harmonogram:

DZIEŃ – 29.05.2021

09:00 Otwarcie recepcji
10:00 Rozpoczęcie rekolekcji.
10:05 Modlitwa uwielbienia
10:25 Jutrznia
10:45 Konferencja 1
11:45 Chwila na refleksje małżonków przy kawie/herbacie
12:30 Konferencja 2
13:30 Chwila na refleksje małżonków przy kawie/herbacie
14:15 Obiad
15:00 Sesja 5 pytań do ojca Ksawerego.
15:30 Przejście do Kaplicy
15:40 Nieszpory i Eucharystia wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Jadwigi
17:00 Zakończenie

Miejsce wydarzenia:
Klasztor Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
Ks. Bochenka 30
Trzebnica 55-100

Rekolekcje odbędą się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

• Zasłonięciu nosa i ust (maseczka, przyłbica, chusta) w kościele
  • Dezynfekowaniu rąk przed wejściem do świątyni
  • Zachowaniu dystansu społeczny.
  • Powstrzymaniu się od uczestnictwa w przypadku pojawienia się nagle jakichkolwiek objawów chorobowych (gorączka, kaszel, katar itp).

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.