„Nauczanie Św. Józefa na kartach Ewangelii”

Mężczyźni św. Józefa zapraszają mężczyzn na rekolekcje, które odbędą się już w tym miesiącu w dniach od 16 do 18 marca we Wrocławiu. Konferencję pt. „Nauczanie Św. Józefa na kartach Ewangelii” wygłosi ks. dr Ryszard Kempiak SDB – salezjanin, biblista, wykładowca Pisma Świętego, wybitny przewodnik po Ziemi Świętej. Patronat nad wydarzeniem objął Tygodnik Niedziela.

Konferencja jest bezpłatna i otwarta dla każdego mężczyzny po uprzednim zarejestrowaniu poprzez formularz na naszej stronie https://mezczyzniwewroclawiu.pl/dni-odnowy-duchowej-rekolekcje-dla-mezczyzn-16-17-18-03-2021 ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Oczywiście będzie można podzielić się z koszyczkiem zawartością swojego portfela na koszty organizacyjne, ale jest to absolutnie dobrowolne i niezobowiązujące. „Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7).

Czasami słowa zagłuszają rzeczywistość a nawet zniekształcają jej obraz. W tak przegadanym świecie milczenie jest bardziej wymowne i skuteczne. Pismo Święte nie przytacza wprost wypowiedzi Św. Józefa ale one tam są, tylko trzeba je odnaleźć między głosem Boga a jego postępowaniem.

Ewangelia określa św. Józefa jako człowieka sprawiedliwego, który był mężem Maryi i opiekunem Jezusa. Jest czczony jako patron ludzi pracy i Oblubieniec Maryi. Dla Mężczyzn św. Józefa to wzór odpowiedzialnego męża i ojca, który ponad swoje osobiste cele i ambicje stawia dobro rodziny. Nie potrzebuje słów, aby wiedzieć, jak się należy  zachować. Mężczyźni św. Józefa będą wsłuchiwać się w milczenie św. Józefa, który mówi swoimi czynami i podejmowanymi działaniami, aby poznać tajemnicę jego nauczania.  

Tematem rekolekcji jest:
„Nauczanie Św. Józefa na kartach Ewangelii.” – głosi ks. dr Ryszard Kempiak SDB.

Harmonogram:
16 marzec – 19.00 – 21.00 – konferencja
17 marzec – 19.00 – 21.00 – Lectio Divina i adoracja z medytacją.
18 marzec – 19.00 – 22.00 – Msza Św. z agapą.

Każdego dnia recepcja będzie otwarta od 18.15 do 19.00. Wymagana punktualność.

Miejsce wydarzenia:
Aula Inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko
Plac Grunwaldzki 3
50-377 Wrocław
(wejście od strony przystanku tramwajowego Most Grunwaldzki)

Istnieje możliwość parkowania na okolicznych uliczkach lub pod Urzędem Wojewódzkim na Pl. Powstańców Warszawy 1, skąd dojście na rekolekcje zajmie 8 minut.

Rekolekcje odbędą się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

  • Zasłonięciu nosa i ust (maseczka, przyłbica, chusta) w kościele
  • Dezynfekowaniu rąk przed wejściem do świątyni
  • Zachowaniu dystansu społeczny.
  • Powstrzymaniu się od uczestnictwa w przypadku pojawienia się nagle jakichkolwiek objawów chorobowych (gorączka, kaszel, katar itp).

Brak maseczki uniemożliwi uczestnictwo w rekolekcjach.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/