Konferencja „Mężczyzna w Piśmie Świętym i nauczaniu Jana Pawła II”

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa na kolejnym spotkaniu dla mężczyzn 26 lutego 2021 o 19.30 w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej przy ul. Grabiszyńskiej 103 we Wrocławiu. Po Eucharystii konferencję pt. „Mężczyzna w Piśmie Świętym i nauczaniu Jana Pawła II” wygłosi ks. Jan Kruczyński, wybitny rekolekcjonista, twórca Ruchu Światło-Życie we Wrocławiu, najbliższy współpracownik ks. prof. Franciszka Blachnickiego, od 47 lat związany z powstawaniem, formowaniem i animacją małych grup w kościele katolickim. Msza Święta zostanie odprawiona przez ks. dra Jana Koniora SJ.

Ze względu na istniejące obostrzenia dotyczące ilości uczestników wymagana jest rejestracja udziału na stronie: https://mezczyzniwewroclawiu.pl/mezczyzna-w-pismie-swietym-i-nauczaniu-jana-pawla-ii. Poza konieczną rejestracją nie stawiamy żadnych warunków wstępnych uczestnictwa.

Bóg powołuje mężczyznę i stawia przed nim konkretne zadania. Dla każdego ma indywidualny plan i uzdalnia go do jego realizacji. Tak było w czasach biblijnych, tak jest też i teraz. Oczywiście mężczyzna może pójść własną drogą, na swój sposób realizować osobisty plan ale czy będzie mężnym człowiekiem z wartościami? Źródłem męskości jest bliska relacji z Panem Bogiem i na tym opiera się męska tożsamość oraz powołanie do realizacji Bożego planu. Brak Boga w życiu mężczyzny jest źródłem kryzysu męskości, słabego ojcostwa, rozbitych rodziny i kłopotów w małżeństwie. Szczególnie w obecnych czasach warto zagłębić się w Pismo Święte, aby zrozumieć, że każdy jest powołany przez Boga do tego, by być mocnym, odważnym, walecznym mężczyzną, stojącym w Bożym autorytecie. Szczególnie w trudnych czasach, co wyraźnie pokazuje postać św. Józefa.

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

  • Zasłonięciu nosa i ust (maseczka, przyłbica, chusta) w kościele
  • Dezynfekowaniu rąk przed wejściem do świątyni
  • Zachowaniu dystansu społeczny.
  • Powstrzymaniu się od uczestnictwa w przypadku pojawienia się nagle jakichkolwiek objawów chorobowych (gorączka, kaszel, katar itp).

Więcej informacji o spotkaniu na http://mezczyzniwewroclawiu.pl.