Święto PWT

Szanowna Redakcjo,

pragnę poinformować o zbliżającym się ważnym wydarzeniu dla Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Już w czwartek 28 stycznia będziemy obchodzić Święto Uczelni, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Tomasza z Akwinu, patrona teologów i uczelni katolickich.

Rektor wraz z Senatem PWT zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania przez uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej.

Eucharystia rozpocznie się o godzinie 10:00, będzie koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, Wielkiego Kanclerza PWT.

Homilię wygłosi o. prof. dr hab. Piotr Liszka CMF. 

Z racji na trwającą pandemię do udziału we Mszy świętej w Katedrze zaproszeni są wszyscy wykładowcy PWT oraz osoby reprezentujące uczelnię.

Studenci, słuchacze Studiów Podyplomowych, Absolwenci i Przyjaciele PWT są zaproszeni do udziału on-lin, śledząc transmisję w Internecie na kanale youtube.pl Katedry Wrocławskiej lub jeśli Państwo prowadzicie transmisje, to przez Państwa łącza.

W tym roku, z racji na panującą sytuację, nie odbędzie się też uroczysta akademia, jak odbywało się to w latach ubiegłych.

Będę wdzięczny za przekazanie informacji o naszym święcie oraz przekazanie zaproszenia do udziału w transmisji Mszy św.

Wiemy, że spora część Waszych sympatyków, regularnych czytelników, słuchaczy, to aktualni studenci, absolwenci lub nasi przyjaciele. Dlatego zależy nam na przekazaniu informacji, w możliwy sposób,  jak najszerszej grupie osób.

Z poważaniem

Łukasz Ligorowski