DZIEŃ JUDAIZMU – zaproszenie

17 stycznia 2021

WYDARZENIE ONLINE
www.dzienjudaizmu.pl

„Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15) – to hasło zbliżającego się XXIV Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. We Wrocławiu odbędzie się on po raz dziewiętnasty, a z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną wszystkie punkty programu odbędą się w zawężonym gronie, bez udziału publiczności.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA ONLINE:
Wszystkie wydarzenia transmitowane będą na żywo poprzez kanał YouTube o nazwie WROCŁAWSKI DZIEŃ JUDAIZMU.

LINK DO TRANSMISJI: https://youtu.be/2Lo_D9uWZ3I

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim ustanowiony został przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku i obchodzony jest corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Wydarzenia towarzyszące obchodom Dnia Judaizmu w Kościele katolickim – spotkania modlitewne wokół Słowa Bożego, rozmowy dotyczące kultury i tradycji żydowskiej, koncerty, warsztaty mają służyć wzajemnemu poznaniu katolików i Żydów, oraz prowadzić katolików do odkrywania judaistycznych korzeni chrześcijaństwa. Przypominają one jednocześnie o tym, co łączy chrześcijan z judaizmem: wiara w jednego Boga, dekalog jako fundament praw moralnych, a także wierność tradycji religijnej.

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim we Wrocławiu organizuje Archidiecezja Wrocławska wraz z partnerami: Gminą Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu, Centrum Historii Zajezdnia, Domem Edyty Stein oraz Papieskim Wydziałem Teologicznym.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Rodzina, Gość Niedzielny, Niedziela oraz Nowe Życie.

12.00–13.30 DZIEDZICTWO ŻYDOWSKIE NA DOLNYM ŚLĄSKU
promocja „Przewodnika po żydowskim Dolnym Śląsku. Region wałbrzyski” autorstwa Tamary Włodarczyk i Ignacego Einhorna, z udziałem autorki oraz Andrzeja Przytuleckiego, przewodnika

14.00–15.30 MEZUZA W TRADYCJI ŻYDOWSKIEJ
warsztat Jerzego Kichlera zakończony zawieszeniem mezuzy w Domu Edyty Stein