Śp. ks. dr Roman Drozd

Pochodził ze Lwowa, gdzie urodził się 11.02.1942 roku. Szkołę podstawową i średnią w Legnicy, uzyskując maturę w 1960 roku w I LO im. Henryka Pobożnego. Studia teologiczne odbył we wrocławskim Seminarium Duchownym. Święcenia prezbiteratu przyjął 22.06.1968 roku w Legnicy.

W latach 1968-73 pracował jako wikariusz w parafii św. Bonifacego we Wrocławiu. Następnie odbył studia specjalistyczne na KUL, wieńcząc je doktoratem z zakresu katechetyki.

W 1980 roku został diecezjalnym wizytatorem nauki religii i wicedyrektorem Studium Katechetycznego we Wrocławiu. W latach 1985-91 pełnił funkcję sekretarza generalnego Synodu. Ponadto był prefektem w Seminarium Duchownym we Wrocławiu (1979-87) i wykładowcą katechetyki fundamentalnej. Jako adiunkt Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu prowadził również wykładu w Studium Katechetycznym we Wrocławiu i w Legnicy, gdzie był też kierownikiem tamtejszego zakładu katechetycznego.

Był członkiem Komisji ds. Wychowania Katolickiego II Synodu Plenarnego. W 1988 roku otrzymał godność kapelana Ojca Świętego.

Do rok 1993 był redaktorem naczelnym „Nowego Życia”, a następnie został dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej oraz dyrektorem Kolegium Katechetycznego przy PWT we Wrocławiu. Na PWT we Wrocławiu pracował jako adiunkt przy Katedrze Katechetyki i Pedagogiki.