Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na pierwsze po wakacjach spotkanie mężczyzn, które odbędzie się w piątek 25 września w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu, aby wspólnie modlić się i wielbić Jezusa Chrystusa. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się adoracją o 18.30, po której zostanie odprawiona Eucharystia a następnie ks. Jerzy Morański SDS, rekolekcjonista i były wieloletni opiekun Wspólnoty Słowa Sykomora, wygłosi konferencję pt. „Bóg, honor, mężczyzna”. Ale uwaga!!! Tym razem Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają już od 17.00 do wspólnego poprowadzenia modlitwy w ramach Męskiego Oblężenia Jasnej Góry. Będzie ona transmitowana online do wszystkich miejsc w Polsce i zagranicą, w których spotykają się mężczyźni uczestniczący w tygodniowych obchodach IV Narodowej Pielgrzymki Mężczyzn na Jasną Górę – https://oblezenie.mezczyzni.net/. Aktywny udział w modlitwie sprawi, że wrocławski, męski głos mocno wybrzmi w środowisku polskich mężczyzn na chwałę Jezusa Chrystusa.

Bóg potrzebuje silnych mężczyzn, dla których honor, ojczyzna są najwyższymi wartościami. Poczucie honoru jest nierozerwalnie związane z odwagą, odpowiedzialnością, wiernością. To połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. To też cecha integralnie związana z postawą mężczyzny, chociaż przez wielu stopniowo zapominana. A czy można żyć bez Boga, Ojczyzny i Honoru….?

Słowo ojczyzna pochodzi od rzeczownika „ojciec” a ojciec to przecież mężczyzna (i tylko mężczyzna), dla którego Bóg, honor oraz rodzina są na pierwszym miejscu. Posłuchajmy w męskim gronie ks. Jerzego Morańskiego SDS, który poruszy ten temat podczas piątkowej konferencji pt. „Bóg, honor, mężczyzna”.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.