Wieczory Tumskie

Zapraszamy serdecznie na Wieczór Tumski poświęcony 40. rocznicy wydarzeń sierpniowych 1980 r. i powstaniu „Solidarności”. Wieczór odbędzie się 30 sierpnia br. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu przy pl. Katedralnym 1. Początek o godz. 18.00.

W pierwszej części dysputę o sierpniu 1980 podejmą trzej wybitni kapłani, niezwykle zaangażowani w wydarzenia sierpniowe, a także miesięcy i lat po nich następujących.

Ksiądz Mirosław Drzewiecki, ksiądz Andrzej Dziełak i ksiądz Franciszek Głód wykazali w owym trudnym czasie niezwykły heroizm i są dzisiaj dla nas, dla współcześnie żyjących, postaciami symbolizującymi odwagę i poświęcenie, hart ducha i patriotyzm, służbę człowiekowi.

W części muzycznej z koncertem pieśni „solidarnościowych” wystąpi dolnośląski bard i poeta, Włodzimierz Brzeziński. Usłyszymy wiersze i piosenki Jacka Kaczmarskiego, Macieja Zembatego, Przemysława Gintrowskiego, Leszka Wójtowicza i innych.

Wstęp wolny.