ABP JÓZEF KUPNY

metropolita wrocławski

Dziękuję!

W ostatnich dniach grudnia i początkiem stycznia przeżywaliśmy we Wrocławiu wielkie duchowe wydarzenie, jakim było 42. Europejskie Spotkanie Młodych zorganizowane przez Wspólnotę z Taizé.
Ciągle jeszcze jesteśmy przeniknięci entuzjazmem, jaki zapalili w nas młodzi pielgrzymi z całej Europy, których ugościliśmy w naszych domach i parafiach. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy otwarli swoje domy i tak wielkodusznie przyjęli 15 tys. młodych, dając im nie tylko gościnę, ale i świadectwo żywej wiary. Gdy otwieramy się na drugiego człowieka, nie wiemy, jaka będzie reakcja. Ale już samo otwarcie się jest taką wartością.
Podczas Europejskiego Spotkania Młodych do dłuższej, pełnej wyciszenia modlitwy włączało się wiele osób, często odkrywających dopiero wartość spotkania z Bogiem. Obok siebie stawali ludzie różnych narodów. Modlitwa nas zmienia.
To nie Bóg potrzebuje naszej modlitwy, to my podczas niej uświadamiamy sobie Jego dobroć, dociera do nas, że powinniśmy być wdzięczni, że ktoś dla nas jest bratem, siostrą.
Dziękuję duszpasterzom wszystkich parafii włączonych w organizację Spotkania za mobilizację wiernych i otwarcie wspólnot parafialnych na to wielkie dzieło Ducha Świętego.
Szczególnie pragnę wyrazić wdzięczność za ogrom pracy wolontariuszom z grup parafialnych – bez was nie byłoby tego Spotkania! Ważne jest teraz, byśmy kontynuowali te doświadczenia poprzez zaangażowanie w życie parafii. Dzięki przygotowaniom do ESM mogliśmy odkryć, jak wielki potencjał tkwi w naszych wspólnotach i jak prostymi środkami można zrobić tak wiele!