Uroczystości odpustowe ku czci Chrystusa Króla

​23 listopada, w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, w salezjańskiej parafii przy ul. Młodych Techników rozpoczynają się uroczystości odpustowe. To już czwarty raz kiedy Wrocławianie pragną wspólnie spotkać się w jednym miejscu i razem oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi wszechświata.

Trzy lata temu we wszystkich kościołach, parafiach i wspólnotach uroczyście przyjmowaliśmy i uznawaliśmy Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Co się zmieniło od tamtego wydarzenia? Jak teraz wygląda nasze życie? Czy w ogóle jeszcze o tym pamiętamy? Na te i inne pytania będziemy sami sobie odpowiadać podczas spotkania z żywym i obecnym Panem.

Wydarzenie rozpocznie się od najważniejszego spotkania, czyli od uroczystej Eucharystii o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie o. bp Jacek Kiciński, wikariusz generalny Archidiecezji Wrocławskiej, który po zakończeniu Liturgii wygłosi konferencję pt. „Uczta Eucharystyczna jako zapowiedź królestwa Jezusa Chrystusa”. Po konferencji zapraszamy na osobiste spotkanie z Panem, Bogiem i Królem, Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, na czuwanie i modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna ICHTIS z Wrocławia. Podczas całego wydarzenia będzie również możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.

Zapraszamy każdego, kto chciałby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata, ale też w cichości i pokorze, z szacunkiem i miłością oddać Mu swoje życie i serce.

23 listopada 2019 roku. Godzina 18.00. Kościół Chrystusa Króla przy ulicy Młodych Techników.