Wieczory Tumskie

Rok Stanisława Moniuszki trwa. Z tego też względu, chcąc wzmocnić społeczny rezonans jubileuszu 200-lecia urodzin Ojca Polskiej Opery Narodowej, zapraszamy serdecznie na kolejny Wieczór Tumski poświęcony naszemu wybitnemu kompozytorowi, tym razem z udziałem znakomitych Artystek z Białorusi, na terenie której, w Ubielu, urodził się Moniuszko. Wieczór będzie w szczególny sposób poświęcony twórczości religijnej kompozytora. Usłyszymy wiele nieznanych utworów.

Zapraszamy serdecznie na Moniuszkowski Wieczór Tumski w niedzielę, 27 października br., o godz. 18.00 do kościoła św. Krzyża na wrocławskim Ostrowie Tumskim.

W pierwszej części wykład zatytułowany „Wierzył i tworzył. Duchowość chrześcijańska Stanisława Moniuszki jako źródło jego muzyki religijnej.” wygłosi wybitna muzykolog białoruska, specjalizująca się m. in. w twórczości Moniuszki, dr Swiatlena Niemahaj. Wykład będzie wygłoszony w języku polskim.

W drugiej części Wieczoru usłyszymy utwory religijne Stanisława Moniuszki, zarówno na głos solowy i organy, jak i organy solo. Jedynym odstępstwem od programu autorstwa Moniuszki będzie wykonanie „Introdukcji i fugi” Antoniego Sokulskiego, utworu dedykowanego Stanisławowi Moniuszce. Wykonawcami koncertu będą Artystki z Białorusi: świetna sopranistka Tamara Remez oraz znakomita organistka Swiatlena Niemahaj, występująca na tym Wieczorze Tumskim w podwójnej roli!

Zapraszamy serdecznie!

Wstęp wolny.