Już w najbliższą sobotę bracia z Taizé przyjadą do Wrocławia

Od końca września ruszają intensywne przygotowania do 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, które odbędzie się we Wrocławiu między 28 grudnia 2019 r. a 1 stycznia roku 2020. Już od początku października w centrum miasta, przy pl. Grunwaldzkim (a dokładnie przy ul. Piastowskej 1a) otwarte zostanie Centrum Przygotowań gdzie będzie można przyjść, aby dowiedzieć się czegoś więcej, pomodlić się lub porozmawiać.

5 braci wspólnoty, 3 siostry zakonne (które pomagają w Taizé w przyjęciu pielgrzymów), a także 13 młodych wolontariuszy z różnych krajów zamieszka w naszym mieście przez okres 4 miesięcy. Będą oni codziennie odwiedzać parafie, szkoły, uczelnie i zachęcać mieszkańców Wrocławia, jak i okolicznych miejscowości do otwarcia swoich domów i przyjęcia pielgrzymów w nawet najprostszych warunkach. Spotkania europejskie co roku przyciągają tysiące młodych z całego świata, a znany z gościnności Wrocław przyjmie ich już po raz trzeci. Młodzi, którzy wyruszą w drogę do naszego miasta, są zaproszeni do pogłębienia życia wewnętrznego i więzi solidarności. Pielgrzymka ta prowadzi do źródeł zaufania, gdzie zarówno sami uczestnicy, jaki i ci, którzy będą ich gościć będą mogli doświadczyć przyjaźni, pojednania i pokoju. Europejskie Spotkania Młodych są konkretnym sposobem promowania zrozumienia między ludźmi, pokonywania uprzedzeń i budowania nowych dróg wzajemnego zaufania.

Jak możemy włączyć się w pomoc?

W sobotni poranek 21 września do Wrocławia dotrze z Francji ciężarówka, która przywiezie materiały niezbędne do przygotowania tego wydarzenia. Do jej rozładunku bracia potrzebują naszej pomocy. Zaproście więc wszystkich młodych, swoich znajomych, a nawet sąsiadów i przyjdzie na godzinę 8:00 do Centrum Przygotowań przy ul. Piastowskiej 1a.

Dodatkowe informacje i możliwość zgłoszenia swojej pomocy 21 września znajdziesz na facebooku: https://www.facebook.com/events/391613151548863/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1568315325481346


Fot. Facebook/Wiesia Klemens