MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ WROCŁAWSKIE CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZNEGO

Rodzinnie w parku, na Wyspie, na osiedlu

Zabierzcie dzieci, współmałżonka, dziadka, babcię i pójdźcie na spacer!
Przedstawiamy bezpłatne propozycje spędzenia wolnego czasu w mieście.
Pikniki na Wyspie Słodowej, wydarzenia w dziesięciu zielonych
miejscach Wrocławia, Fundusz Czasu Wolnego na osiedlach
– wybierzcie coś dla swoich rodzin, bo jest w czym przebierać!

PIOTR LIS

WCRS

MATERIAŁY PRASOWE WCRS

W maju ruszył kolejny, piąty już sezon projektu Parki ESK – Emocje–Sport–Kultura, którego organizatorem jest WCRS.
Nie siedź w domu. Przyjdź do parku!
Wszystkich mieszkańców Wrocławia zapraszamy do aktywnego trybu życia, do spędzania wolnego czasu w parkach oraz do organizacji własnych wydarzeń w plenerze.
Koncert, piknik, warsztaty mogą zorganizować – artyści, pasjonaci, rady osiedli, szkoły, firmy czy organizacje pozarządowe. Wystarczy skontaktować się z koordynatorami pawilonów, którymi w tym roku są wrocławskie organizacje pozarządowe oraz lokalni aktywiści. Dzięki nim wokół parku buduje się lokalna społeczność, a sąsiedzi mogą się wzajemnie poznawać.
– Cieszymy się, że po raz kolejny wrocławskie parki wypełniają się niezwykłymi inicjatywami i spotkaniami – mówi Dorota Feliks, dyrektor WCRS. – Wierzymy w potencjał, który drzemie w ludziach, i w ich zaangażowanie.
Wrocław to miasto osób twórczych, a my zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z możliwości pokazania tego potencjału w parkach.
W tym roku pawilony będą otwarte aż do 29 września w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 14.00 do 20.00 w następujących lokalizacjach: Park Grabiszyński | Park Słoneczny na Gaju | Park Południowy | Park im. Marii Dąbrowskiej na Karłowicach | Park Leśnicki | Park Staszica | Park Strachociński | Skwer św. Damiana de Veuster na Szczepinie | Park Tarnogajski | Park Tołpy.
– Dzięki Parkom ESK dowiadujemy się, jak wiele osób ma ciekawe hobby i chętnie o nich opowiada – mówi Kamila Kozieł, koordynator projektu. – Podczas każdej edycji odkrywamy, jak wielkie pokłady talentów w nas drzemią.
Tylko czekają, żeby zaprezentować je na parkowej scenie.
Gry i zabawy sportowe, koncerty, pokazy filmowe, animacje dla dzieci, gimnastyka, joga – to tylko niektóre propozycje, z których można skorzystać w Parkach ESK.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Informacje o zaplanowanych wydarzeniach można znaleźć na profilu projektu: fb.com/ParkiESK.
Wyspa Familijna
Jest taki szczególny czas we wrocławskim kalendarzu, kiedy Wyspa Słodowa staje się rodzinnym centrum Wrocławia. W tym roku już po raz jedenasty w ramach projektu Moja Rodzina zostanie zorganizowany Miesiąc Rodziny – od Dnia Matki aż do Dnia Ojca w całym mieście odbywa się ponad 200 wydarzeń organizowanych przez wrocławskie firmy i instytucje, a przygotowanych z myślą o rodzinach.
Punktem kulminacyjnym jest pięć dużych pikników familijnych (w tym jeden dwudniowy), które odbywają się na Wyspie Słodowej. W tym roku są to piknik z okazji Dnia Matki (26 maja), Dnia Dziecka (1 oraz 2 czerwca), Dnia Dziadków (9 czerwca), Dnia Rodziny (16 czerwca) i Dnia Ojca (23 czerwca).

W zeszłym roku pikniki na Wyspie odwiedziło ponad 10 tysięcy uczestników, a w organizację włączyło się ponad 70 partnerów!
Kilkadziesiąt atrakcji dla dużych i małych, fotobudka, dmuchańce, foodtrucki, gry planszowe, warsztaty artystyczne i edukacyjne, zajęcia sportowe, pokazy z udzielania pierwszej pomocy oraz konsultacje profilaktyczne i bezpłatne porady specjalistów – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na każdego, kto przyjdzie na Wyspę. Dla najmłodszych przygotowano specjalny namiot, w którym mogą skorzystać z prowadzonych przez animatorki zajęć.
– Na Wyspie zbudujesz własne roboty, skorzystasz z warsztatów parkour i ścianki do squasha oraz postrzelasz z paintballa – mówi Adam Konik, koordynator Miesiąca Rodziny. – Przyjdź, odpocznij na leżaku, pograj w badmintona, w bule i w turnball, postrzelaj z łuku. Spędź aktywnie czas z rodziną i z przyjaciółmi!
Wraz z początkiem czerwca na Wyspie rozpoczęły się także seanse kina plenerowego. Świetna atmosfera, wygodne leżaki oraz różnorodny repertuar sprawiają, że kino na Wyspie cieszy się już od wielu lat niesłabnącą popularnością. Tak będzie również i w tym roku!
Wszystkie informacje o atrakcjach i piknikach Miesiąca Rodziny można znaleźć na profilu: fb.com/MojaRodzinaWroclaw.
Osiedlowy Czas Wolny
Już po raz drugi wrocławskie Samorządy Osiedlowe mogły skorzystać z Funduszu Czasu Wolnego i zaproponować mieszkańcom Wrocławia własne inicjatywy sportowe, rekreacyjne, społeczne oraz kulturalne. W tym roku razem ze 125 partnerami od maja do października 2019 roku na 36 osiedlach zostanie zorganizowanych 158 wydarzeń.
Wśród nich są gry miejskie, pikniki osiedlowe, turnieje sportowe i osiedlowe kina plenerowe. Na Księżu zostanie zorganizowane kino samochodowe, na Gaju odbędzie się konkurs filmowy na film krótkometrażowy, a na Hubach cykl warsztatów kulinarnych. Na rodzinne warsztaty z psią behawiorystką zaprasza Ołbin, a na Osobowicach odbędzie się osiedlowa potańcówka. Przedmieście Oławskie organizuje spływ kajakowy, Pracze Odrzańskie – wycieczkę zabytkowym tramwajem, osiedle Plac Grunwaldzki zaprasza na spotkania na basenie, a Borek na warsztaty plastyczne.
– Chcemy zaproponować mieszkańcom miasta ofertę, która nie będzie wymagała podróży do szeroko rozumianego centrum – opowiada Kamil Ziętek z WCRS. – Różnorodność proponowanych działań jest bardzo duża, co nas bardzo cieszy, bo każdy może znaleźć propozycje dla siebie i swojej rodziny.
Wrocławianie mogą korzystać z szerokiej oferty osiedlowych pomysłów na spędzenie wolnych dni, a imprez organizowanych w ramach Funduszu Czasu Wolnego nie zabraknie aż do końca października. To świetny sposób na wykorzystanie niedziel do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnej i dobrosąsiedzkiej atmosferze.

Szczegółową listę wszystkich propozycji osiedlowych
można znaleźć na stronie: wcrs.wroclaw.pl

Pokazy filmowe, gimnastyka i joga – to tylko niektóre propozycje, z których można skorzystać w Parkach ESK

MATERIAŁY PRASOWE WCRS