MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ WROCŁAWSKIE CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZNEGO

Pełno kultury w Parku Szczytnickim

Poznaliście już Otwartą Przestrzeń Kultury? Jeżeli jeszcze nie,
to właśnie rozpoczyna się drugi sezon w odrestaurowanych wnętrzach
kościółka pw. św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim,
które od lipca 2018 roku służą kulturze i mieszkańcom.
To wyjątkowe miejsce w znakomitym sąsiedztwie
Hali Stulecia, Ogrodu Japońskiego i zabytkowej WUWY
oraz nowy punkt na mapie kulturalnej miasta.

PIOTR LIS

WCRS

AGATA COMBIK/FOTO GOŚĆ

MATERIAŁY PRASOWE WCRS

Modrzewiowy obiekt doskonale nadaje się do kameralnych spotkań, dając szerokie pole do różnorodnych inicjatyw. Otwarta Przestrzeń Kultury współpracuje z fundacjami i instytucjami, a spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy i plenery, rozmowy z podróżnikami to tylko niektóre punkty jej programu.

Otwarta Czytelnia – spotkania autorskie i rozmowy na temat nowości czytelniczych

W ramach OPK odbywają się także cykliczne wystawy

Nieodłącznym elementem OPK jest scena muzyczna, na której odbywają się koncerty młodych talentów muzyki niezależnej oraz wielowymiarowych artystów. Królują na niej przedstawiciele wrocławskiego środowiska muzycznego.
Kameralny klimat sprzyja prezentowaniu niedostępnego nigdzie indziej repertuaru kinowego – w tym roku na ekranie kina OPK zagości cykl czarno-białych przedwojennych polskich filmów. Otwarta Czytelnia to seria spotkań autorskich i rozmów na temat nowości czytelniczych.
OPK to także przygody poznawcze – nocne tropienie nietoperzy, nasłuchiwanie ptasich rozmów i manufaktura upcyklingowa, która będzie produkować fantazyjne magnesy na lodówkę, łapacze snów i wietrzne dzwonki.

Wszystko to w ramach cyklicznych spotkań proekologicznych.
Szczególnie zapraszamy na wydarzenia związane z Nocą Muzeów – 18 maja od 12.00 przez cały dzień do późnych godzin wieczornych będą się odbywać wycieczki po Parku Szczytnickim, warsztaty upcyklingowe i zwiedzanie kościółka z przewodnikiem.
Tego dnia o godzinie 18.00 planowany jest koncert Wojtka Bąkowskiego.
Nieustająco zachęcamy do współpracy i czekamy na wszystkie propozycje, które mogą ubogacić program OPK.
Harmonogram wszystkich działań znajduje się na: fb.com/OtwartaPrzestrzenKultury

Opiekunem OPK jest Wrocławskie
Centrum Rozwoju Społecznego.