DZIEŃ JUDAIZMU W KOŚCIELE KATOLICKIM

16-18 stycznia 2019

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim we Wrocławiu organizowany jest już po raz siedemnasty. Tegoroczne obchody skupione są wokół słów Proroka Ozeasza oraz hasła „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11,9), potrwają aż trzy dni i będą odbywać się w różnych miejscach Wrocławia – w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej oraz w Domu Edyty Stein.

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim ustanowiony został przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku i obchodzony jest corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Wydarzenia towarzyszące obchodom Dnia Judaizmu w Kościele katolickim – spotkania modlitewne wokół Słowa Bożego, rozmowy dotyczące kultury i tradycji żydowskiej, koncerty, warsztaty mają służyć wzajemnemu poznaniu katolików i Żydów, oraz prowadzić katolików do odkrywania judaistycznych korzeni chrześcijaństwa. Przypominają one jednocześnie o tym, co łączy chrześcijan z judaizmem: wiara w jednego Boga, dekalog jako fundament praw moralnych, a także wierność tradycji religijnej.

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim we Wrocławiu organizuje Archidiecezja Wrocławska pod honorowym patronatem abp Józefa Kupnego. Współorganizatorami i partnerami wydarzenia są: Papieski Wydział Teologiczny, Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu, Koło Naukowe Judaistyki UWr „Sznirele Perele”, Dom Edyty Stein, Droga Neokatechumenalna, Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wrocław.

Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim we Wrocławiu
16-18 stycznia 2019

16.01.2019: Środa
(Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu)