Patriotyzm jutra – debata II

Fundacja Obserwatorium Społeczne, przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego we Wrocławiu przygotowała projekt Patriotyzm dialogu.

Projekt jest inspirowany nauczaniem Rady ds. Społecznych KEP, której przewodniczącym jest abp Józef Kupny – Metropolita Wrocławski, zawartym w dokumencie Chrześcijański kształt patriotyzmu. Na projekt składa się cykl czterech debat społecznych, trzy szkolenia dla nauczycieli i liderów organizacji młodzieżowych, konsultacje dla wychowawców oraz kompendium wiedzy na temat chrześcijańskiego rozumienia patriotyzmu.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w drugiej z debat odbywających się w ramach projektu Patriotyzm dialogu. Będzie ona poświęcona zagadnieniu patriotyzmu. Do dyskusji zaprosiliśmy panią Ewę Skrzywanek z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – odpowiedzialną za Radosną Paradę Niepodległości, ks. dr Wojciecha Sadłonia SAC z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, ks. kpt. Maksymialn Jezierski – kapelana Akademii Wojsk Lądowych oraz pana Marka Mutora – dyrektora Centrum Historii Zajezdnia. Dyskusję będzie moderowała Estera Ryczek z Civitas Christiana.

Debata odbędzie się w poniedziałek, 15 X 2018r. , w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu przy pl. Katedralnym 1.

Spotkanie zostało przygotowane we współpracy z oddziałem wrocławskim Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC.

Więcej o samym projekcie można przeczytać na stronie: patriotyzm.obserwatoriumspoleczne.pl

https://web.facebook.com/events/543034902793059/ – link do wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook