Konferencja naukowa – zaproszenie

• Beata Szydło, Wiceprezes Rady Ministrów
  • Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

7.00 – Msza św. w intencji śp. ks. Józefa Majki – bp Ignacy Dec, homilia ks. dr Marian Biskup – kaplica MWSD

9.00 – otwarcie konferencji – ks. prof. Jan Krucina

9.10 – Jaka Polska? – projekt społeczności jutra – dwugłos

– abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski

– Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Kapłan i Uczony – sylwetka i obszary aktywności

10.10 – Wzrastanie i praca duszpasterska w diecezji tarnowskiej – ks. dr Piotr Bajor (Kongregacja Edukacji Katolickiej Watykan)

10.40 – Formacja intelektualna, działalność naukowo-dydaktyczna i organizatorska – o. dr Marek Wódka OFM Conv. (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

11.10 – Ks. prof. Józef Majka jako Rektor wrocławskiego Wydziału Teologicznego – bp prof. Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

11.40 – Seminarium duchowne we Wrocławiu w czasach posługi rektorskiej ks. Józefa Majki – ks. dr Kacper Radzki (Rektor MWSD)

12.10 – Działalność i dokonania ks. Józefa Majki w gremiach kościelnych – ks. prof. Grzegorz Sokołowski (PWT)

12.40 – przerwa

W hołdzie wielkiemu luminarzowi świata nauki – z kręgu myśli naukowej ks. prof. Józefa Majki

13.30 – Katolicka nauka społeczna według ks. prof. Józefa Majki – ks. prof. Stanisław Fel (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

14.00 – Księdza prof. Józefa Majki koncepcja etyki życia gospodarczego – prof. Aniela Dylus (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)

14.30 – Etyka społeczna i polityczna w rozumieniu ks. prof. Józefa Majki – o. prof. Jan Mazur OSPPE (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)

15.00 – Ks. Józef Majka polskim pionierem socjologii religii – ks. prof. Janusz Mariański (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

15.30 – Wątki teologiczno-praktyczne w myśli ks. prof. Józefa Majki – ks. prof. Jan Wal (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)

16.00 – O źródłach personalistycznego filozofowania Józefa Majki – ks. prof. Piotr Mrzygłód (PWT)

16.30 – Dorobek ks. prof. Józefa Majki a współczesne badania religijności – ks. dr Wojciech Sadłoń SAC (Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie)

podsumowanie konferencji – ks. prof. Włodzimierz Wołyniec (Rektor PWT)

Organizatorzy:

• Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu