ABP JÓZEF KUPNY

metropolita wrocławski

Zwycięstwo Chrystusa

W nowy miesiąc wprowadza nas najważniejszy dzień roku liturgicznego – Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa.
I jeszcze kilka dni temu można było przypuszczać, że na Golgocie triumfowały: nienawiść, przemoc, zdrada i spisek. Pusty grób jednak przekonuje, że w rzeczywistości zwycięża miłość, a nie przemoc, słabość, a nie siła, przebaczenie, a nie nienawiść.
Bóg jest silniejszy od zła i od tego wszystkiego, co chciałoby Go pokonać!
Wiara w zmartwychwstanie Jezusa nie narodziła się z pogłosek, ani nawet z relacji Apostołów czy Marii Magdaleny. Tę wiarę rodził sam Chrystus, który pozwolił dotknąć swoich ran i jedząc posiłki w czasie spotkań z Apostołami. Z tych spotkań i ze świadectwa samego Chrystusa wypływa nasza wiara w zmartwychwstanie.
Przez przyjęcie ludzkiego ciała i trud ziemskiego życia Chrystus związał się z każdym człowiekiem. W Chrystusie streszczają się losy każdego człowieka, a to oznacza, że zmartwychwstanie będzie także naszym udziałem.
Z całego serca życzę Wam, by ten świąteczny czas Wielkiej Nocy był czasem refleksji i radości oraz momentem spotkania z dobrocią i mocą Najwyższego. Niech Chrystus, który zwycięża śmierć, pozwoli Wam w odpowiednim świetle spojrzeć na to wszystko, co po ludzku wydaje się trudne.
Chrystus, który opuścił grób, niech zmartwychwstaje w Waszych sercach i obdarza taką mocą, by dzięki Waszemu świadectwu zmartwychwstawał także w sercach tych, których Bóg stawia na Waszej drodze.