Wieczory Tumskie

20. SEZON  ARTYSTYCZNY

Zapraszamy serdecznie na 20. jubileuszowy sezon artystyczny Wieczorów Tumskich.

Zapoczątkowany w styczniu 1999 r. cieszy się zasłużoną renomą i nieustannym zainteresowaniem Publiczności. Podczas Wieczorów gościliśmy na przestrzeni lat wielu znakomitych Gości: Mówców, Myślicieli, Duchownych, Naukowców, Działaczy Społecznych i Politycznych, Artystów. Spośród Nich wymieńmy tylko niektórych:

kard. Henryk Gulbinowicz, o. prof. Jacek Salij, prof. Andrzej Wiszniewski, prof. Jan Miodek, Aleksandra Kurzak, Joachim Grubich, Stefania Woytowicz, Stefan Stuligrosz, Kreuzchor Dresden, Eton College Chapel Choir, Poznańskie Słowiki i wielu innych.

W styczniu odbywał się tradycyjnie Wieczór Ekumeniczny. I tak będzie w tym roku.

Zapraszamy serdecznie w niedzielę, 28 stycznia br., o godz. 18.00 do kościoła św.św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim, przy ul. Katedralnej 4.

W pierwszej części odbędzie się Dysputa Ekumeniczna, w której udział wezmą: Anna Oryńska, która reprezentować będzie Kościół Luterański, ks. Igor Habura z Kościoła Prawosławnego oraz o. Norbert Oczkowski OP z Zakonu Kaznodziejskiego, reprezentujący Kościół Rzymskokatolicki.

W części muzycznej mamy dla Państwa nie lada niespodziankę! Wystąpi bowiem dla Państwa znakomita, muzyczna wrocławska Rodzina Państwa Łykowskich. Tego Wieczoru zaśpiewają: Marzena Korchut-Łykowska – sopran, solistka i kameralistka,

Piotr Łykowski – kontratenor, z wielkimi sukcesami występujący na estradach Polski i zagranicą, profesor i dziekan wrocławskiej Akademii Muzycznej. Wraz z rodzicami wystąpi dwóch utalentowanych synów, studentów wrocławskiej Akademii Muzycznej:

Maciej, śpiewający tenorem oraz Tomasz, baryton. Będzie to debiut Rodziny Łykowskich, jako Kwartetu. W ich wykonaniu usłyszymy najpiękniejsze kolędy, polskie i nie tylko.

Wstęp wolny.