Dodatek specjalny

Modlitwy do św. Jadwigi Śląskiej

Do pobrania (pdf):

Tekst Godzinek o św. Jadwidze Śląskiej pochodzi z dzieła franciszkanina konwentualnego o. Ludwika Jerzego Miske (XVII/XVIII w.). Autor, za aprobatą władz kościelnych, opublikował drukiem w 1724 r. najobszerniejszą biografię św. Jadwigi Śląskiej zatytułowaną Zwierciadło przykładności, to jest świątobliwy żywot Wielkiej Służebnicy Boskiej Świętej Jadwigi przed tym Polskiej i Śląskiej księżny, a teraz Osobliwej Patronki, sławnego klasztoru trzebnickiego najszczodrobliwszej fundatorki.

Litania i modlitwy na podstawie opublikowanego w 1687 r. w Krakowie modlitewnika karmelity o. Arnolda Septena Sacra. Powstały w środowisku trzebnickim i wiążą się bezpośrednio z odnowieniem kultu św. Jadwigi za czasów ksieni Krystyny z Wierzbna Pawłowskiej. Modlitwy przeznaczone są do prywatnego odmawiania.

Modlitewnik opracował
KS. STANISŁAW WRÓBLEWSKI