KS GRZEGORZ SOKOŁOWSKI

redaktor naczelny

Zmartwychwstanie Chrystusa sensem wysiłków chrześcijanina

Chrześcijaństwo nie jest jedną spośród wielu innych doktryn, nie jest jakąś formą religijności wśród różnych wyznań. Początkiem chrześcijaństwa jest zmartwychwstanie Chrystusa. „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara” (1 Kor 15, 14).
W dniu Wielkanocy wspominamy początek naszej wiary, wiary każdego z chrześcijan. Bóg wskrzesił Jezusa, wydarł Go z grobu, obudził ze śmierci, przywrócił do życia – jest to wydarzenie, które kształtuje naszą tożsamość chrześcijańską, a zatem dotyczy każdego z nas.
Daje nam w życiu nadzieję i światło; pokazuje, że jest życie, które się nie kończy. Mamy Osobę, w którą możemy się wpatrywać i ku Niemu kierować nasze życie. Jezus Chrystus także dziś rozświetla problemy naszej egzystencji.
Moc chrześcijanina wynika nie z jego własnych umiejętności, wiedzy czy sprytu, lecz z mocy Zmartwychwstałego Pana.
Ona nadaje sens całej posłudze Kościoła i wysiłkom chrześcijanina.
Zmartwychwstały Chrystus nigdy nie przegrywa, nie przegrywają więc także ci, którzy na Nim budują swoje życie. Nie przegrywa Kościół jako wspólnota wiary, którego siła nie wynika ze zdolności intelektualnych czy organizacyjnych jego członków, także jego pasterzy, ale ze zwycięstwa i mocy jego Założyciela, Chrystusa Zmartwychwstałego.
Wszystkim Czytelnikom życzę, aby radość Wielkanocna była źródłem pokoju serca. Zwycięzca Śmierci niech będzie nadzieją na ostateczne pokonanie wszystkich trudów, bólów i cierpień. Nasza radość niech udzieli się tym, którzy nie wierzą, że Chrystus jest jedynym dawcą życia wiecznego.