WSPÓLNOTA HALLELU JAH

Moje miejsce w Kościele

O Kościele i Bogu wiedziałam od zawsze. Był to oczywisty, nieco nudny
i konieczny element mojego życia – chrzest, katecheza, niedzielna Msza,
Pierwsza Komunia Święta. Koniec 2008 r. okazał się jednak
przewrotem dla mojego trzynastoletniego światopoglądu.

Hallelu Jah. Grupowe zdjęcie z okazji 30 lat kapłaństwa – bp Andrzej Siemieniewski i ks. Włodzimierz Wołyniec
są dla nas wielkim skarbem. Tu świętujemy wraz z nimi trzydziestolecie ich kapłaństwa

ZDJĘCIA Z ARCHIWUM WSPÓLNOTY HALLELU JAH

Pojechałam na rekolekcje adwentowe dla młodzieży ze wspólnotą Hallelu Jah. Kościół, który tam zobaczyłam, okazał się zachwycający, Bóg jak najbardziej żywy i prawdziwy, a ludzie, których tam poznałam, naprawdę z Nim rozmawiali i traktowali Jego słowa poważnie, byli Mu oddani. Jeżdżąc na kolejne rekolekcje, przychodząc na cotygodniowe spotkania, coraz bardziej zachwycałam się Bogiem, Pismem Świętym i ludźmi, których poznawałam.
Dziś studiuję teologię, staram się pogłębiać modlitwę i życie sakramentalne, służyć we wspólnocie moimi talentami i wolnym czasem. Moje życie, relacje, plan tygodnia i plany na przyszłość kręcą się wokół wspólnoty, bo jest to miejsce, w którym chcę być – moje miejsce w Kościele.

Uwielbienie, ewangelizacja, ekumenizm, misje, charyzmaty
Wśród studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego (na którym studiuję) mawia się, że w Hallelu Jah animator musi prosić: „kto chce herbatę – ręka w dół”. Rzeczywiście, wspólnotowe UWIELBIENIE jest naszym znakiem rozpoznawczym i przestrzenią, gdzie często doświadczamy obecności i działania Ducha Świętego. Co czwartek wiernie spotykamy się na takiej modlitwie. Wraz z comiesięcznym czuwaniem i cotygodniową Mszą jest to źródło naszej siły do służby.
EWANGELIZACJA rodzin i młodzieży to jedno z naszych głównych zadań. Organizujemy rekolekcje (Coś więcej niż urlop, 24 h dla Jezusa i rodziny, Powertime dla młodzieży gimnazjalno-licealnej, rekolekcje dla Polonii w Anglii), głosimy je w parafiach, a w naszej historii wiele razy jeździliśmy na MISJE na Ukrainę, do Bułgarii czy Czech. Teraz pomagamy zafunkcjonować w nowym świecie chrześcijanom z Syrii, którzy znaleźli schronienie we Wrocławiu.
Ci, którzy poznają Boga w naszej wspólnocie, mogą modlić się i formować razem z nami – Młodzież Hallelu Jah, Studenci Hallelu Jah, grupy dzielenia, diakonie – jest ich coraz więcej i prężnie się rozwijają dzięki modlitwie i łasce Tego, dla którego się gromadzimy.
Staramy się prosić Boga i korzystać z otrzymanych CHARYZMATÓW oraz służyć innym ludziom w: diakonii uwielbienia – talentami muzycznymi i prowadząc modlitwy,

miłosierdzia – prowadząc spotkania formacyjne dla ubogich (po zakończonym kursie Alpha), pomagając w ośrodku interwencji kryzysowej dla kobiet, prowadząc akcje charytatywne, odwiedzając zakład poprawczy, hospicjum, środowiska trudnej młodzieży i dom miłosierdzia, ewangelizacji – organizując rekolekcje i dni skupienia, modlitwy wstawienniczej – przedstawiając Panu Bogu intencje wspólnoty, duchowo wspierając jej dzieła i wszystkich potrzebujących, dzieci – pomagając formować następne pokolenie i organizując kolonie rekolekcyjne, medialnej – dzięki której można się z nami modlić, korzystając z transmisji online, małżeństw i rodzin, młodzieży, a także studentów.
Jesteśmy wspólnotą katolicką, więc ruch EKUMENICZNY jest dla nas bardzo ważny. Stajemy na modlitwie także naszymi braćmi protestantami. Nie jesteśmy samotną wyspą – współpracujemy i przyjaźnimy się z grupami modlitewnymi z Wrocławia, a także z całej Polski i należymy do Catholic Fraternity of Charismatic Covenant Communities and Fellowships (w której biskup Andrzej Siemieniewski jest odpowiedzialnym za okręg Europy Wschodniej), zrzeszającej charyzmatyczne wspólnoty przymierza – czyli takie, które budują ludzie, którzy w sposób stały zobowiązują się do modlitwy, obecności i służby. Jest to więc coś więcej niż duszpasterstwo. To miejsce, które możesz budować przez lata – razem z całą swoją rodziną.

Trzydziestolecie. Jubileusze wspólnoty są dla nas wielkimi wydarzeniami, jednak świętujemy Dzień Wspólnoty co miesiąc, modląc się i spędzając ze sobą czas

Kaczorów 1984 r. Jedne z pierwszych rekolekcji – jeszcze jako Fraternia San Damiano. Niektórzy są z nami aż do dziś

Karkonosze. To Bóg łączy nas we wspólnotę – spaja nas przez przyjaźnie i to w relacjach objawia się każdego dnia

Kolonie. Dzieci to znacząca część naszej wspólnoty. Nie zapominamy o nich, zapewniając im nie tylko zabawę, ale także wzrost duchowy

Uwielbiamy od 33 lat
Początki wspólnoty datuje się na 1983 r., kiedy po rekolekcjach we franciszkańskiej parafii św. Antoniego na Karłowicach utworzyła się pod opieką Ojca Antoniego Dudka Fraternia San Damiano. Nazwa Hallelu Jah została nadana dopiero po pewnym czasie, kiedy wspólnota nabierała swojej tożsamości i samodzielności. Pierwsi rekolekcjoniści i podjęta formacja mocno wpłynęły na naszą duchowość. Najpierw odnaleźliśmy się w nurcie Ruchu Światło-Życie, a potem, po Seminarium odnowy w Duchu Świętym – jako charyzmatycy. Niemały wpływ na kształt Hellelu Jah miała otwartość na uczestnictwo protestantów w naszej wspólnocie. Przyniosła jednak wiele rozterek.
Po burzliwym czasie rozrostu wspólnoty, szukania jej tożsamości, otrzymaliśmy asystenta kościelnego – księdza Andrzeja Siemieniewskiego. Z jego pomocą, po godzinach modlitwy i rozmów, zapadła decyzja o spisaniu przymierza, które jednoznacznie umieszczało wspólnotę w Kościele katolickim.
Dziś od tych wydarzeń minęło ponad 20 lat. Naszym liderem jest Tomasz Piechnik, asystentem kościelnym jest ksiądz Włodzimierz Wołyniec. Szukamy woli Bożej i podążamy w kierunku, w którym idzie Kościół – zwykle tematy naszych nauczań rekolekcji są zgodne z tym, co aktualnie przeżywają katolicy. Animatorami, głoszącymi i prowadzącymi są nie tylko księża, ale i osoby świeckie.
Wciąż dajemy się kształtować Duchowi Świętemu i wciąż się zmieniamy i wierzymy, że jako wspólnota będziemy razem uwielbiać Pana Boga w niebie.

Przy ul. Prusa 32
Wspólnota działa nie tylko ewangelizując. Dbamy o kulturę i nieustannie się rozwijamy. Jest wśród nas wielu utalentowanych artystów – zawodowych i amatorów. Zapraszamy wszystkich na prowadzone przez nich darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży w Klubowym Centrum Miejscówka w miejscu dawnego kina Lalka. Również dla starszych organizujemy spotkania w każdy piątek w Miejscówka Cafe, gdzie można spędzić miły wieczór w towarzystwie członków naszej wspólnoty.

Miejscówka przy ul. Prusa 32 to miejsce, gdzie warto zaglądnąć!

Nie tylko małżeństwa
Członków wspólnoty Hallelu Jah można spotkać wszędzie – w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, w rodzinach, w zakonach, w kapłaństwie, w seminarium, w Polsce i za granicą; w naszych filiach na Złotnikach, w Starej Iwicznej pod Warszawą i w Bolesławowie. Wierzymy też, że ci, którzy odeszli od nas do Pana, wstawiają się za nami w niebie i uwielbiają Boga razem z nami.

Akcja „Miłosierdzie bez granic” od lat gromadzi wielu ludzi głodnych Boga i uwagi drugiego człowieka. Wierzymy, że w każdym z nich jest sam Pan Jezus

Naszej młodzieży nie mogło zabraknąć na ŚDM w Krakowie! Bywało ciężko, ale ich hasłem są słowa Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”

Msza w górach. Co roku jeździmy na rekolekcje – nad morze, w góry. Gwarantujemy, że otwarty wyjazd „Coś więcej niż urlop” to najlepsza propozycja na wakacje

Od kilku lat w każdy wtorek o 17.30 na spotkaniach Młodzieży Hallelu Jah gromadzą się dziesiątki gimnazjalistów i licealistów. Nie tylko po to, aby się zobaczyć, ale żeby się modlić, formować i działać

Jeśli chcesz doświadczyć żywego Boga i Kościoła, stanąć na wspólnym uwielbieniu, spotkać ludzi kochających Jezusa – przyjdź!
W każdy czwartek o godz. 19, w niedzielę o 10 lub we wtorek o 17.30 (spotkanie młodzieżowe).
Wszystko to w kościele św. św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.