ABECADŁO RODZINNE

Mężczyzna

Ostatnio było o kobiecie… przyszła pora na MĘŻCZYZNĘ.
Hasło tworzone przez kobietę dla mężczyzn i dla ich żon, sióstr, matek, narzeczonych…

ALEKSANDRA ASZKIEŁOWICZ

MWM

Jestem mężczyzną potrzebującym tego, żebyś mnie podziwiała.
Czasem dopominam się, żebyś mnie przytuliła i, zapewniając mnie o mojej sile, dodała mi swojej mocy.
Chcę być dla Ciebie Jedyny, Niepowtarzalny, Niezastąpiony.
Chcę, żebyś cieszyła się z każdej mojej próby rozmowy. Być może nie przychodzi mi to zbyt łatwo, ale naprawdę lubię z Tobą rozmawiać. Wiem, że może zbyt często szukam od razu rozwiązań problemów, podczas gdy Ty potrzebujesz się wygadać, ale pragnę Twojego szczęścia i bezpieczeństwa, dlatego działam.
Mężczyźni są nieskomplikowani. Przynajmniej w tym sensie, że nie istnieją dwaj identyczni mężczyźni i że każdy może oraz powinien żyć własnym „życiem mężczyzny” tak, jak potrafi. Poza tym mężczyźni są w tym samym stopniu złożeni i skomplikowani, różni i niepowtarzalni, co druga (ta piękniejsza) część ludzkości.
Żono! Szanuj mnie, kochaj i podziwiaj. Trwaj, bądź, wspieraj. Potrzebuję tego.
Jako mężczyzna jestem ojcem. Chcę być wzorem dla swoich dzieci, autorytetem, punktem odniesienia. Uczę je zasad przetrwania w ciężkim czasem świecie, uczę je, jak mają sobie radzić z przeciwnikiem.

Pokazuję, jak zdobyć pożywienie i jak zadbać o kobietę – ich mamę. Kiedy coś robię, angażuję się w to cały. Czasem gotuję i wychodzi mi to lepiej niż komukolwiek innemu. Pozwalam dzieciom odkrywać świat. Na placu zabaw asekuruję, kiedy wspinają się na najwyższe drabinki. Zabieram dzieciaki na nocne wyprawy do parku. Uczę je świata.
Uczę dzieci, kim są – Polakami, świadomymi swoich korzeni, pochodzenia i historii, Chłopcami – Rycerzami, najdzielniejszymi dla swoich ojców; Dziewczynkami – Księżniczkami najpiękniejszymi dla swoich ojców.
Jak nikt nie widzi, płaczę na przedstawieniach z okazji Dnia Ojca. Chodzę na zebrania. Śpiewam do snu. Zasypiam o 23 po to, by o 6 być na nogach. Krzyczę, wściekam się i mam ochotę wysłać dzieci w kosmos. Przytulam, kocham i ocieram łzy. Zawożę do przedszkola (żłobka, szkoły).
Jestem MĘŻCZYZNĄ współczesnym, nieskomplikowanym, wielozadaniowym. Jestem Zwycięzcą. Codziennie, kiedy patrzę na swoją żonę i dzieci, przekonuję się, że wygrałem życie. Jestem Tym, który uczynił z Małżeństwa i Ojcostwa najważniejszą przygodę swojego życia. Jestem mężczyzną takim jak Ty – zwyczajnym, a niezwykłym.