Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy

Cytując Papieża Franciszka, który mówił, by wstać z kanapy i ruszyć w drogę, w tym roku po raz kolejny zachęcam Was do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce do Trzebnicy, 15 października 2016 r.

Pod hasłem – „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię…” (Łk 12, 49-53). PODPALACZ!

Read MoreW drodze zastanowimy się, co Chrystus miał na myśli mówiąc: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię…” (Łk 12, 49-53)?

Czy Jezus Chrystus jest podpalaczem?! TAK! Podpala świat swoją Miłością!

Czy my, Jego uczniowie, także mamy zapalać świat Miłością Bożą? Jak głosić ją z odwagą?

Jak nie gasić w sercu ognia? Jak zanieść go do swoich wspólnot i środowisk?

Rozpoczęcie Pielgrzymki w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 15 października o godz. 6.00. Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.

NIE MA ZAPISÓW – należy przyjść do katedry i włączyć się do dowolnej grupy pielgrzymkowej. Informacja na temat składu grupy na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl.

Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce, zapraszam na Eucharystię w Trzebnicy o 16.30.

Z Maryjnym pozdrowieniem
Główny Przewodnik Pielgrzymki
Ks. Stanisław Orzechowski

Program Pielgrzymki do Trzebnicy

• 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki i wyjście z Katedry Wrocławskiej
  • postój I – most na Widawie – Krzyżanowice
  • postój II – Malin
  • postój III – Wysoki Kościół
  • ok. 15.30 – wejście do Trzebnicy
  • 16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym
  • Powrót: szynobusem KD, indywidualnie lub PKS z Trzebnicy

POWROTNY POCIĄG PIELGRZYMKOWY

Odjazd z dworca PKP Trzebnica o godz. 19.10

Trasa przejazdu: Trzebnica – Brochocin – Pierwoszów – Siedlec – Pasikurowice – Pawłowice – Zakrzów – Psie Pole – Sołtysowice – Nadodrze – Mikołajów – Wrocław Główny.

Wcześniejsza rezerwacja dla grup (tańsze bilety): tel. 720 578 000.

Bilety indywidualne można zakupić na trasie pielgrzymki u braci ze służby porządkowej.

Więcej na www.pielgrzymka.pl