V Międzynarodowy Plener Plastyczny Trzebnica 2016

Przed nami V Międzynarodowy Plener Plastyczny Trzebnica 2016 od 20-29 sierpnia 2016. Organizatorami wydarzenia są Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Gmina Trzebnica, Hotel Trzebnica, Dom zakonny Salwatorianów w Trzebnicy, Parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy.

Udział weźmie 13 uczestników z Polski i Ukrainy

• BAKLAN Oksana (Lwów – Ukraina)
  • DUBOWSKA Barbara (Małkowice – Polska)
  • GNACEK Stanisław (Wrocław – Polska)
  • KRAKOWIAK Danuta (Gdynia – Polska)
  • KUSZYŃSKA-SZMUDA Jolanta (Gdańsk – Polska) lekarka- malarka
  • LUKOVSKA Olha (Lwów – Ukraina)
  • ŁOZOWSKI Janusz (Małkowice – Polska)
  • ŁUKIEWSKA Ewa (Gdańsk – Polska)
  • MROCZEK Ewa (Trzebnica – Polska)
  • POPOVA Viktoriia (Charków – Ukraina)
  • SKRYNNYK Nataliia (Krasnohrad  – Ukraina)
  • WALCZAK-JACKIEWICZ Ewa (Karpacz – Polska)
  • WANTUCH Krystyna (Sopot – Polska)

Techniki stosowane przez Artystów: malarstwo, tkanina artystyczna, biżuteria artystyczna, witrażownictwo, metaloplastyka artystyczna, sztuka użytkowa, prace z papieru czerpanego.

W dotychczasowych plenerach wzięło udział 34 artystów (niektórzy kilkakrotnie): z Polski – 18 osób, Ukraina – 8; Niemcy – 3; Maroko – 3; Francja i USA – po 1.

Wernisaż (razem z festynem parafialnym Bartłomiejki): 28 sierpnia (niedziela), godz. 17.00, prezentowane są wtedy prace artystów, istnieje wtedy możliwość zakupienia prac.

Wzorem ub. lat przewidziane są wystawy poplenerowe w okresie po zakończeniu pleneru w Urzędzie Gminy Trzebnica, w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy i w Hotelu Trzebnica.